Március 15-e alkalmából Magyar Érdemrend Tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült dr. Berkes István, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem professor emeritusa.
Korábbi és jelenlegi sportolók és sportvezetők vehettek át állami kitüntetést múlt héten, a március 15-i nemzeti ünnep előestéjén.
A kitüntetettek között volt dr. Berkes István ortopéd- és sportorvos, a Semmelweis Egyetem és a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem professor emeritusa is, aki a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje polgári tagozat elismerésben részesült.
Berkes doktor, a Magyar Olimpiai Bizottság korábbi elnökségi tagja a sportegészségügy területén öt évtizede végez gyógyítómunkát, különös tekintettel az artroszkópiás műtéti eljárásra, amelynek itthoni bevezetésében elévülhetetlen szerepet játszott. Ezenkívül oktatói és tudományos tevékenysége példamutató: mind a mai napig témavezető és bizottsági elnök a TF Doktori Iskolájában.