A Magyar Biológia Társaság Mozgás- és Viselkedés-biológiai Szakosztály, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar, a Magyar Sporttudományi Társaság (MSTT), a Magyar Tudományos Akadémia Pedagógiai Tudományos Bizottság Szomatikus-nevelési Albizottság, a Debreceni Akadémiai Bizottság Sportbiológia- és mozgásszervi Munkabizottság áprilisban rendezi a 45. Mozgásbiológiai Konferenciát, melynek témakörei:
- a mozgás, mint az egészség-megőrzés fő tényezője, primer és szekunder prevenció,
- a testmozgás és a sport szerepe a civilizációs betegségek megelőzésében,
- mozgásrendszer összehasonlító biológiája,
- a vegetatív működések pszichomotoros kontrollja,
- a mozgásszervi rendellenességek epidemiológiája,
- az óvodáskorú gyerekek, az általános és középiskolai tanulók, a felsőoktatás hallgatóinak biológiai fejlettsége,
- az egészséges életre nevelés problematikája,
- a sportpszichológiai és sportpedagógiai kutatások legújabb eredményei,
- a motoros képességek vizsgálatának újszerű módszerei, adatfeldolgozási módjai és összefüggései pedagógiai, pszichológiai, szociológiai aspektusból,
- a mérés-értékelés problematikája a testnevelésben és a sportban,
- a tradicionális és divatos sportágak oktatási, edzésmódszertani, versenyfelkészítési problémái,
- a sport gazdasági hátterének, helyzetének és fejlesztési lehetőségeinek vizsgálata – a sportgazdaság időszerű kérdései, sportmenedzsment,
- a sportszakember-képzés változásainak tapasztalatai,
- a mozgás terápiás jellegének hatásait elemző kutatási eredmények.
Programfüzet az előadás-kivonatokkal >>>
konferencia,Debrecen,Magyar Tudományos Akadémia,MTA,Magyar Sporttudományi Társaság (MSTT),mozgásbiológia,mstt
További oldalak