A legjobb 4 között lány kosarasaink a MEFOB-ban és az ANB-ben
2015. április 14.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

ANB csapatunk előbb szerdán vendégül látta a Szeged csapatát, majd vasárnap a visszavágón idegenben megszerzett győzelemmel biztosította be a helyét a legjobb négy között.

Április 8., szerda: TFSE-Szegedi Kosárlabda Egylet 77-51 (20-18, 23-11, 13-8, 21-14).

Az előző gyengén sikerült BEAC meccs után, nagy elszántsággal indult neki a csapat az összecsapásnak a szegediek ellen. Fej-fej melletti küzdelem után, a harmadik negyedre biztossá vált a TFSE győzelme, ekkor a gólkülönbség már 20 pont volt, melyet a mérkőzés végére sikerült növelni. Nagyon szép összeszedett játékot láthattunk, gratulálunk a lányoknak! Gólpassz arány: 25-8, lepattanó arány 41-31. Pontszerzők: Németh Alma (16 pont, 5 szerzett labda), Karlócai Julianna (15 pont, 7 lepattanó), Bodnár Fanni (15 pont, 4 lepattanó), Miháczi Diána (9 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó), Magyar Bianka (8 pont), Balsay Anna (5 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz), Lakatos Dóra (5 pont, 9 lepattanó), Varga Barbara (4 pont),  Sándorfi Réka.

Április 12., vasárnap: Szegedi Kosárlabda Egylet-TFSE 52-55 (20-14, 9-20, 15-15, 8-6).

Erősen kezdett a Szeged, triplákkal és ötletes játékkal sikerült 6 pontos fölénnyel zárnia az első negyedet. A második negyedben sikerült felvenni a Szeged tempóját, több jó támadással és hárompontossal sikerült 5 pontos előnyre szert tenni. A második félidőben mind a két csapat sokat hibázott, az utolsó öt percben még egyenlő (50-50) volt az állás, de az utolsó előtti percben dobott triplával és egy duplával sikerült a Szeged számára már nem behozható előnyt kialakítani. Pontszerzők: Lakatos Dóra (13 pont, 7 lepattanó), Karlócai Julianna (11 pont, 8 lepattanó), Bodnár Fanni (9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Németh Alma (8 pont, 8 lepattanó), Miháczi Diána (8 pont), Varga Barbara (6 pont, 6 lepattanó), Balsay Anna, Sándorfi Réka, Magyar Bianka.

A múlt héten MEFOB csapatunk is bejutott a legjobb négy közé. Lányaink a Közszolgálati Egyetem elleni második mérkőzésen magabiztosan nyertek, végig folyamatosan vezettek, annak ellenére, hogy a Közszolgálati Egyetem a meccs végéig kitartóan helyt állt. TFSE-NKE 86-49 (22-16, 21-7, 25-13, 18-13). Pontszerzők: Varga Barbara (27), Miháczi Diána (4), Balsay Anna (13), Bodnár Fanni (8), Karlócai Julianna (7/3), Németh Alma (12), Sándorfi Réka (2), Magyar Bianka (6), Czivinger Lilla (7).

A következő ANB mérkőzés április 15-én (szerdán) 18:30 kor lesz az "E" teremben az MTK Budapest csapata ellen. Gyertek szurkolni!! Hajrá TF!