Hírek a TFSE kosárcsapatairól
2013. október 15.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

A férfi NBII-es kosárlabdaszezon nyitómeccsét a Budapesti Honvéd SE otthonában kezdte a TFSE férfi alakulata.

A Honvéd keretéből több fiatal is az NBI/B-s keret tagja, ennek megfelelően lendületes, 12-0-ás rohammal kezdtek a hazaiak, de a negyed végére a TFSE is felvette a ritmust. A második negyed kiegyenlített játéka ellenére a félidei szünet után ismét görcsös, erőltetett játékot játszott a TF.

Az utolsó játékrészben mintha kicserélték volna a mieinket, és 16 pontos hátrányból álltak fel. Nyolc másodperccel a rendes játékidő vége előtt három pont hátrányban sikerült három büntetődobást kiharcolnia a TFSE hatosának, Sinkovits Dánielnek. A három büntető magabiztos értékesítése után a hosszabbításban végig fölényben játszva a TFSE hozta a váratlan idegenbeli győzelmet.

Bp. Honvéd SE - TFSE 58-64 (16-11, 16-14, 11-2, 9-25, 6-12). Dobók: Bárdics 5/3, Sinkovits 19/3, Takács 1, Kerényi 7/3, Katona P. 5, Laki 2, Arató 13/3, Bódi 4, Tarczali 8. Videó-összefoglaló. (A TFSE – Basketball YouTube csatornán még több összefoglaló található.)

TFSE férfi kosárlabda (NBII-es csapat)

Felső sor (balról): Laki Ádám, Bódi Bence, Világi Kristóf, Tarczali Viktor, Arató Balázs, Katona Péter, Katona Róbert. Alsó sor: Györfy Rúben, Takács Gergely, Sinkovits Dániel, Lukasz Trzaskoma edző, Bárdics Gergő, Kerényi Gergő.

Női csapatunk is megnyerte legutóbbi mérkőzését. Három negyednyi szoros játék után, a negyedik negyedben átrohant a nyíregyházi védőfalon. A tavalyi szezonban végig szoros mérkőzéseket játszott a két csapat egymással, és mindig nagy teljesítmény idegenben ellopni a győzelmet egy nagyobb ellenféltől.

NyFSE-NyKS - TFSE: 59-81 (13-22, 16-17, 19-19, 11-23). Dobók: Ruttner Zs. 20/3, Balsay 7, Bodnár 15, Ruttner R. 10, Lakatos 11/3, Magyar 4, Németh N. 8, Sándorfi 6, Szalai –

Szöveg, videó és kép: Döbörhegyi Balázs