Felkészülési tornán vett részt az elmúlt hétvégén a TFSE női kosárlabda-csapata a szlovákiai Besztercebányán. Lányaink két szlovák, valamint egy lengyel együttessel mérték össze tudásukat, és ragyogó teljesítményt nyújtva megnyerték a viadalt!
Mindenki játszott mindenkivel, s az így kialakult eredmény ismeretében rendezték meg a döntőt, amelyben a TFSE visszavágott a lengyel Krakkónak az első meccsen elszenvedett vereségéért. Örömmel újságolhatjuk, hogy a TFSE adta a négyes felkészülési torna legértékesebb játékosát (MVP), Németh Almát választották meg ugyanis a legjobbnak. A 183 centiméteres magas center parádésan játszott a besztercebányai versenyen ezért a képen egy piros esernyő a jutalma.

A TFSE csapata nem csak a fotón, a pályán játék közben is jól mutatott Besztercebányán.
A krónikához tartozik még, hogy a második mérkőzést követően Boros Zoltán vezetőedzőnek, valamint négy alapjátékosnak távoznia kellett, mert B33-as (három a három elleni kosárlabda) viadalra voltak hivatottak. A népszerű Borisz helyét Magyar Bianka másodedző vette át és a lányok remekül megértették egymást, az ő vezetésével sikerült visszavágni a lengyel csapatnak a fináléban.
INTERNATIONAL TOURNAMENT BANSKA BYSTRICA 2017
TFSE Budapest - AZS Politechnika Korona Krakow 66 : 73 (17:18, 15:14, 18:19, 16:22)
A legjobb magyar dobók: Varga Barbara 11, Szeli Dorina 10, Németh Alma 10 pont
TFSE Budapest - MBK Stará Turá 72 : 53 (21:15, 9:6, 20:19, 22:13)
A legjobb magyar dobók: Varga B. 17, Kováts Gabriella 16, Németh A. 10, Fuisz Viktória 10 pont
TFSE Budapest - BDŽ ŠK UMB Banská Bystrica 65 : 48 (17:16, 18:11, 13:10, 17:11)
A legjobb magyar dobók: Németh A. 29, Czivinger Lilla 10, Fuisz V. 9 pont
Döntő:
TFSE Budapest - AZS Politechnika Korona Krakow 69 : 65 (18:16, 23:15, 17:16, 11:18)
A legjobb magyar dobók: Németh A. 25, Gereben Dorka 13/3, Fuisz V. 11 pont
Gratulálunk!