Az elmúlt évben nagy fejlődésen ment keresztül a TFSE kabaddicsapata, amelynek munkáját lengyel tréner is segítette.
Idén januárban mutatkozott be a kabaddi hazánkban és a TF-en. A szakosztály-alapítást követően elindultak a rendszeres edzések, a női és férfiválogatott pedig részt vett a strandkabaddi Európa-bajnokságon. Ősszel megkettőzött erővel folytak az edzések, és úgy tűnik, egyre nagyobb az érdeklődés a TF és a kabaddi iránt.
Az elmúlt időszakban a lengyel Krzysztof Sawicki járt Budapesten és a TF-en, hogy szakmai támogatást adjon az edzések és a sportág fejlődéshez. Sawicki a lengyel válogatott tagja, 2024 szeptemberében és októberében Indiában vett részt a ProKabaddi-liga válogatóin. Emellett a lengyel női válogatott és a skót válogatott edzője. Kiváló szakmai felkészültségével és végtelenül türelmes, odaadó személyiségével óriási segítséget nyújtott, hogy itthon is profi keretek között lehessen űzni ezt a sportágat.
Magyarországi tartózkodása során három nap alatt öt edzést tartott, majd a negyedik nap megtekintette az új magyar sportági kezdeményezést, a Csatárjáték TF-kupát, amelynek része a kabaddiszerű birkózás. Sőt a gálamérkőzésen ő is kipróbálta a játékot, és megmutatta fizikai képességeit.
Ezúton is köszönjük neki hozzáállását, és ígérjük, hogy méltó ellenfelei leszünk a jövő évi Eb-n és nemzetközi tornákon.
A TFSE kabaddiszakosztályának további tervei:
- Magyarországon először hét a hét elleni kabaddibajnokság szervezése (első mérkőzés december 30-án lesz).
- Közös edzőtábor a lengyel, a skót és a norvég válogatottal január végén
- Részvétel a ”Nemzetek tornáján”
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2025.
-
2024.
-
2023.
-
2022.
-
2021.
-
2020.
-
2019.
-
2018.
-
2017.
-
2016.
-
2015.
-
2014.
-
2013.
-
2012.
-
2011.
-
2010.
-
2009.
-
2008.
-
2007.
-
2006.
-
2005.
-
2004.
-
2003.
-
2002.
-
2001.