Együttműködési megállapodás született a TF és a röplabda szövetség között
2024. szeptember 4.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Több fontos területet is érint TF és a Magyar Röplabda Szövetség között hétfőn létrejött együttműködési megállapodás, amelyből nemcsak az egyetem, hanem a magyar röplabdasport is sokat profitálhat.

Sűrű és izgalmas nap volt szeptember másodika a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen (TF). Ekkor tartották tudniillik az intézmény 100. tanévnyitóját, ezen a napon köszöntötték a TF párizsi olimpiát megjárt hallgatóit, és a nap zárásaként ekkor írtak alá határozatlan idejű együttműködési megállapodást az egyetem és a Magyar Röplabda Szövetség (MRSZ) képviselői.

Bátran állíthatjuk, hogy a TF és az MRSZ, illetve a honi röplabdasport kapcsolata hosszú időre nyúlik vissza. Már jó ideje a TF oktatójakét tevékenykedik a magyar röplabdasportot remekül ismerő, a felnőtt férfiválogatottat korábban szövetségi kapitányként irányító Németh Lajos, valamint a női és férfi vonalat egyaránt remekül ismerő sikeredző, Jókay Zoltán. 

Így aztán nincs abban semmi meglepő, hogy az egyetem és a szövetség – együttműködési megállapodás keretében – végre írásos formába öntötte közös szándékát, hogy elősegítse a magyar röplabdasport hosszú távú fejlődését. 

Együttműködési megállapodás született a TF és a röplabdaszövetség között 2

Az együttműködés két fő területet érint: a közös edzőképzés személyi és tárgyi feltételrendszerét, valamint sportágspecifikus és sporttudományos kutatásokat, konferenciák és továbbképzések szervezését, illetve sportmenedzsment- tevekénységeket.

Előbbinek köszönhetően a 2024/2025-ös tanévtől az egyetemen előre egyeztetett gyakorisággal röplabdaedző alapképzés indul nappali vagy levelező tagozaton, illetve kétévente röplabdaszakedző mesterképzést tartanak levelező tagozaton. A megegyezés szintén fontos eleme, hogy a TF és az MRSZ összehangolja az eredményes munkavégzéshez szükséges sporttudományos háttérmunkáját, amelynek keretében szorosan együttműködik a sportágspecifikus módszerek kidolgozásában, kutatásában és a tudományos eredmények gyakorlati hasznosításában, publikálásában.

A fent leírtakon túlmenően további előnyöket és lehetőségeket is látnak a jövőbeni együttműködés kapcsán a felek.

„A kosárlabda mellett a röplabda a másik igazán egyetemre való sportág. Jövőre a TF rendezi a röplabdázók egyetemi Európa-bajnokságát, és a rendezésben számítunk a hazai szövetség segítségére – jelentette ki prof. dr. Sterbenz Tamás, a TF rektora. – Fontos szándékunk, hogy az együttműködés gyümölcseként a nálunk végzett hallgatók a röplabdaszövetség segítségét is igénybe tudják venni, amikor el akarnak helyezkedni.”    

„Jókay Zoltán tudását a szövetség is igyekszik hasznosítani, kitűnően ismeri itthon mind a női, mind a férfi vonalat – mondta az MRSZ nyáron megválasztott elnöke, a korábbi 51-szeres válogatott Vatai Gabriella, aki nem mellesleg Jókay Zoltán játékosa volt a Vasasban. – Az európai szövetséggel éppen most alakuló együttműködés keretében lehetőségünk lesz rá, hogy a jövőben külföldi szakembereket hozzunk Magyarországra és a TF-re. Továbbá szívesen látjuk a TF-en tanuló szakedzőket utánpótlás-válogatottjaink mellett abból a célból, hogy megfelelő szakmai tapasztalatot szerezzenek. Mivel jelenleg itthon hiány mutatkozik színvonalas edzőképzésből és jó kvalitású szakemberekből, a most aláírt együttműködés sokat segíthet e hiány pótlásában, ami hosszú távon a magyar röplabda fejlődését eredményezheti. A kontraktus létrejöttében nagy szerepet vállalt munkájával Zalai Dávid MRSZ-főtitkár, amit külön köszönök neki. Évek óta tervben volt egyébként a megállapodás a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemmel, s örömteli, hogy ez idén meg is valósulhatott.”

Fotó: Falcz Zsófia

2024. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Minden jog fenntartva!