Női csapatunk a 3., férfi együttesünk az 5. helyen végzett a kézilabda MEFOB-on
2022. június 9.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Június 7-én és 8-án Győrben rendezték a kézilabda egyetemi és főiskolai országos bajnokság (MEFOB) hatos döntőjét, amelyen női csapatunk a 3., férfi együttesünk pedig az 5. helyen végzett, míg két TF-es sportolónk különdíjat kapott.

Trónfosztás az idei kézilabda MEFOB on a nőknél az EKKE a férfiaknál a SZE lett a bajnok

Címvédő női együttesünk az A csoportba került, amelyben másodikként végzett az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem mögött, így másnap a harmadik helyért játszhatott a Károli Gáspár Református Egyetem ellen. A bronzcsatában mi bizonyultunk jobbnak, így lányaink a dobogó legalsó fokára állhattak fel.

Mivel az ugyancsak címvédő férficsapatunk a 3. helyen végzett csoportjában, a helyosztón az 5. helyért szállt harcba. Fiaink 35–28-ra diadalmaskodtak a Neumann János Egyetem felett, így végül az 5. helyet kaparintották meg.

Külön öröm, hogy a TF-es Vártok Ramónát választották a torna legjobb női kapusának, míg a férfi gólkirály a szintén TF-es Boros Balázs lett 25 góllal.