TF-es sikerek a sportlövő MEFOB-on
2023. május 11.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Remekül szerepeltek hallgatóink az április 15-én megrendezett sportlövő MEFOB-on.  A 20 méter légpisztoly és a 20 méter légpuska csapatversenyében egy-egy arany-, illetve ezüstérmet szereztek.

Hagyományosan jól szerepelnek hallgatóink a sportlövők egyetemi-főiskolai országos bajnokságán (MEFOB), és ez szerencsére idén sem volt másképpen. A KSI otthonában, a BOK Csarnok légfegyveres lőterén rendezett április 15-i viadalon nyolc versenyszámban összesen 105 hallgató indult el.

A légpisztolyosok 10 méteres, húszlövéses csapatversenyében a Győry Viktor Endre, Senoha Kitti, Tóth Martin összetételű triónk aranyérmet szerzett, míg a légpuskások 10 méteres, húszlövéses csapatviadalában a Győry Viktor Endre, Senoha Kitti, Tereh Szabolcs összetételű együttesünk a dobogó második fokára állhatott fel.

TF es sikerek a sportlövő MEFOB on

Ezenkívül a légpuskások 10 méteres egyéni versenyszámában örülhettünk TF-es éremnek: a férfiak mezőnyében Győry Viktor Endre a harmadik helyen végzett.

A további eredményeket itt böngészhetitek.

TF-es érmek a sportlövő MEFOB-on:

• 10 méter légpisztoly, csapat: 1. hely (Győry Viktor Endre, Horváth András, Tóth Martin)
  • 10 méter légpuska, csapat: 2. hely (Győry Viktor Endre, Senoha Kitti, Tereh Szabolcs)
  • 10 méter légpuska, férfiak: 3.hely (Győry Viktor Endre)