Ezüstérmes lett a hegyikerékpáros MEFOB-on a TF-en tanuló Szlovencsák Panka
2023. április 26.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

A Zselic Maraton társrendezvényeként a múlt hét végén rendezték meg a Ropolyi-tónál és a zselici erdőknél a hegyikerékpáros MEFOB-ot, s a hallgatók női versenyében a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen levelező tagozatos Szlovencsák Panka másodikként ért célba.

A ragyogó időben lezajlott viadalon 32 kilométert megtéve és 780 méter szintkülönbséggel megbirkózva kellett teljesíteni a versenyt megelőző napok esőzései miatt helyenként csúszós, sáros pályát.

„Izgalmas volt a legvége, amikor a kanyargós patak szűk, meredek, medrében kellett lejönnünk" – írta beszámolójában a TF-en tanuló  Szlovencsák Panka.

Érdekesség vele kapcsolatban, hogy a télen a Mátraszentistvánban rendezett alpesí sí MEFOB-on ő nyerte az óriás-műlesiklást.