Büszkeségeink

Halmozták az érmeket a TF dzsúdósai a MEFOB-on

Szabadidejüket föláldozva csaknem 40-en képviselték a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemet a május 19. és 22. között Miskolcon megrendezett MEFOB-on a dzsúdózók versenyében.

Halmozták az érmeket a TF cselgáncsozói a MEFOB-on

A viadalon 107 judoka lépett tatamira, és indulóink ragyogó eredményeket értek el, a TF küldöttsége öt arany-, 11 ezüst és hét bronzéremmel gazdagodott. Az intézmények közti versengést toronymagasan nyerte meg az MTSE 134 pontot szerezve, megelőzve a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet (87 pont) és a Pécsi Tudományegyetemet (58 pont).

A dzsúdóverseny egyik felemelő pillanata a hallássérült Ötvös Patrik és a látássérült Fórizs Norbert mérkőzése volt. Az idei siketlimpián bronzérmet szerző Ötvös Patrik jelenleg a TF hallgatója, Fórizs Norbert pedig korábban tanult egyetemünkön.

Eredmények

  • A-kategória
    • Férfiak
      • 60 kg
        • 1. Bindics Botond (SZTE)
      • 66 kg
        • 1. Patyi Ákos (BME)
        • 2. Balogh Péter (DE)
      • 73 kg
        • 1. Máthé Bence (BCE)
        • 2. Pokl Armand (EDUTUS)
        • 3. Gombás Bálint (MTSE)
      • 81 kg
        • 1. Iklódi Máté (BGE)
        • 2. Ötvös Patrik (MTSE)
        • 3. Tóth Botond (BME)
        • 4. Káráti József (PTE)
        • 5. Fóris Norbert (SZE)
      • 90 kg
        • 1. Kurtán Zsombor (BME)
        • 2. Nerpel Gergely (MTSE)
        • 3. Tompa Péter (SZTE)
      • 100 kg
        • 1. Pryma Attila (PPKE)
        • 2. Havasi Bálint (MTSE)
        • 3. Veress Marcell (DUE)
      • +100 kg
        • 1. Sipőcz Richárd (SZE)
        • 2. Árvai Péter (SZTE)
        • 3. Varga Donát (MTSE)
        • 4. Kőhalmi Zoltán (SZE)
        • 5. Király Péter (NKE)
    • Nők
      • 48 kg
        • 1. Erdélyi Réka (SZE)
      • 52 kg
        • 1. Beringer Fatime (PTE)
        • 2. Paár Vitkória (PPKE)
      • 57 kg
        • 1. Kopasz Fanni (SZTE)
        • 2. Gyertyás Róza (NKE)
        • 3. Godó Lívia (SZTE)
        • 4. Wadimir Danica (DE)
      • 63 kg
        • 1. Varga Brigitta (PTE)
        • 2. Kármán Andrea (MTSE)
        • 3. Harmath Eszter (SZTE)
        • 4. Szász Klára (EKKE)
      • 70 kg
        • 1. Czerlau Jennifer (ME)
        • 2. Nyíri Nikolett (SZTE)
      • 78 kg
        • 1. Gergácz Enikő (NKE)
        • 2. Kántor Katalin (MTSE)
  • B-kategória
    • Férfiak
      • 60 kg
        • 1. Kocsár Balázs (MTSE)
        • 2. Jurity Zsombor (MTSE)
      • 66 kg
        • 1. Berczeli Ákos (SZTE)
        • 2. Piricz Mihály (BCE)
        • 3. Baráth Alexander (MTSE)
        • 3. Smikál Balázs (PTE)
        • 5. Ardai István (BME)
        • 5. Velebnyi Zsolt (NKE)
        • 7. Kovács Dávid (MTSE)
        • 7. Bete Dávid (MTSE)
      • 73 kg
        • 1. Báthory Róbert (MTSE)
        • 2. Téglás Benedek (MTSE)
        • 3. Metzger Zsolt (MTSE)
        • 3. Dömös Norbert (PTE)
        • 5. Tóth Alex (PTE)
        • 5. Magyar Tamás (MTSE)
        • 7. Milis Péter (PTE)
      • 81 kg
        • 1. Horváth Zoltán (NKE)
        • 2. Room Higure (SZTE)
        • 3. Cselóczki Ferenc (PTE)
        • 4. Magari Botond (MTSE)
        • 5. Ispán Viktor (MTSE)
      • 90 kg
        • 1. Lőkös Krisztián (NKE)
        • 2. Bartáky Marcell (MTSE)
        • 3. Kiss Balázs (MTSE)
        • 3. Mátis Gergő (NKE)
        • 5. Tóth Dániel (MTSE)
        • 5. Nagy Miklós (MTSE)
      • 100 kg
        • 1. Farkas Noel (NKE)
        • 2. Derecskei Patrik (NKE)
        • 3. Kripák Sándor (NKE)
      • +100 kg
        • 1. Bóta Zsolt (NKE)
        • 2. Kövér Bence (NJE)
        • 3. Bognár Richárd (NKE)
    • Nők
      • 48 kg
        • 1. Csuka Zsanna (MTSE)
      • 52 kg
        • 1. András Emma (ME)
        • 2. Tímár Bernadett (MTSE)
        • 3. Németh Sára (PTE)
      • 57 kg
        • 1. Vida Hanna (MTSE)
        • 2. Kállai Krisztina (MTSE)
        • 3. Misák Veronika (NKE)
        • 4. Tompa Noémi (NKE)
        • 5. Fata Nóra (PTE)
      • 63 kg
        • 1. Mód Jordána (PTE)
        • 2. Németh Veronika (PTE)
        • 3. Kátai Fanni (SZTE)
        • 3. Kuna Szonja (MTSE)
        • 5. Piros Ildikó (MTSE)
        • 5. Halasi Adél (NKE)
        • 7. Bakai Cintia (PTE)
        • 7. Szmrecányi Zsófia (MTSE)
      • 70 kg
        • 1. Teleki Blanka (MTSE)
        • 2. Auman Viktória (NKE)
      • 78 kg
        • 1. Nemes Georgina (PTE)
        • 2. Szlezák Anna (MTSE)
        • 3. Czirják Orsolya Luca (MTSE)
        • 4. Balsai Dorottya (NKE)
        • 5. Vida Szűcs Renáta (NKE)
      • +78 kg
        • 1. Koósz Nóra (NKE)
MEFOB,judo