Téli olimpia: Kékesi Márton 33. lett műlesiklásban (VIDEÓ!)
2022. február 16.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Szerdán ismét lécet csatolt Kékesi Márton a Pekingben zajló téli olimpián, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem hallgatója ezúttal műlesiklásban állt rajthoz. Nyolcvanhét versenyző indult a számban, s a 26 esztendős magyar az első futamot követően a 40. helyen állt. A másodikban javított, és végül a 33. helyen fejezte be a versenyt, 14 másodpercen belüli idővel lemaradva a győztes francia Clément Noëltől.

Téli olimpia - Kékesi Márton 33. lett műlesiklásban

Az ezüstérem az osztrák Johannes Strolzé, a bronz pedig a norvég Sebastian Foss-Solevaagé lett.

Kékesi Márton, aki a Sportélettani Kutató Központ kutatási asszisztense a TE-n, vasárnap 34. lett óriás-műlesiklásban, s lett ezáltal a szám valaha volt legjobb magyar olimpiai helyezettje. A tehetséges magyar síző pályafutása második téli olimpiáján szerepel, négy évvel ezelőtt a dél-koreai Pjongcsanban is szoríthattunk neki.

Vele kapcsolatban érdemes továbbá megjegyezni, hogy a 2017-es St. Moritz-i alpesisí-világbajnokságon öt számban is rajthoz állt, s ő lett az első magyar versenyző, aki felnőtt vb-n célba ért lesiklásban.