# kinevezés

A Magyar Szörf Szövetség közgyűlése Mezei Dániel kommunikációs szakembert, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem kommunikációs és rendezvényszervezési igazgatóját választotta meg elnökének a szövetség múlt heti közgyűlése alkalmával. A TF-en 2017 óta dolgozó korábbi televíziós kommentátor megbízatása az olimpiai ciklus végéig szól.

Tizenkét napirendi pontot tárgyalt csütörtöki ülésén a Szenátus, amely dr. Kováts Tímeát választotta az Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék élére.

A Magyar Evezős Szövetség döntése értelmében a jövőben a kétszeres olimpikon Simon Béla, a TF-en sportteljesítmény-elemzőként végzett szakember irányítja a felnőtt, az U19-es és az U23-as csapat szakmai munkáját.

A TF adjunktusa, Szájer Péter második ciklusát kezdheti a Nemzetközi Úszó Szövetség alkalmazásában.

Ambiciózus tervekkel lát neki a munkának dr. Resperger Viktória, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Pszichológia és Sportpszichológia Tanszékének frissen kinevezett vezetője.

Rendkívül előkelő helyre került az európai sporttudományos kutatók ranglistáján a TF nemrég megválasztott tudományos és innovációs rektorhelyettese, az MTA doktora, prof. dr. Radák Zsolt. Többek között ennek kapcsán beszélgetett vele Mezei Dániel.   

Június 29-én, csütörtökön az egyetem velencei telephelyén ülésezett először új összetételében a TF szenátusa, amelynek tagjai tíz fontos kérdésről, így az új tudományos és innovációs rektorhelyettes személyéről is döntöttek.

Prof. dr. Hamar Pált, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Pedagógia Tanszékének tanárát, az MTA doktorát választották az Országos Köznevelési Tanács (OKNT) új elnökévé. 

Sterbenz Tamás rektor vezetésével március 2-án, csütörtökön a Róma teremben tartotta ülését a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem szenátusa. Az ülésen több fontos döntés is született.

Jelentős elismerésben részesült a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem három meghatározó személyisége, dr. habil. Szmodis Márta, dr. habil. Sterbenz Tamás és dr. habil. Tóth László.

A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Athén termében tartott összdolgozói értekezletet dr. habil. Sterbenz Tamás, a TF rektora, valamint prof. dr. h. c. Mocsai Lajos, a kuratórium elnöke. Az eseményen több, a TF oktatóit és dolgozóit érintő kérdésről esett szó, többek között az új kinevezésekről, a várható béremelésről, valamint az egyetem jelenlegi, illetve jövőbeni beruházásairól és fejlesztéseiről.  

2022. augusztus 30-án, kedden a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem velencei Vízisport és Rekreációs Központjában került sor a TF nyárvégi szenátusi ülésére, amelyen több fontos személyi változásról döntöttek. Eldőlt, hogy ezentúl két új rektorhelyettes is segíti Sterbenz Tamás rektor munkáját. 

Június 28-án nevezték ki az egyetem Műszaki és Ellátási Igazgatóságának élére a TF-en csaknem nyolc éve dolgozó Oros Zsoltot, aki a nyugdíjba vonult Zékány Mártát váltja az igazgatói székben.

Miután dr. Sós Csaba áprilisban betöltötte 65. életévét, a szabályzatnak megfelelően át kellett adnia tanszékvezetői posztját a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Úszás és Vízi Sportok Tanszékén. A magyar úszóválogatott szövetségi kapitányi tisztét is betöltő szakember helyét – az ő ajánlására – dr. Egressy János, a TF docense vette át, aki 30 éve tanít az intézményben.

Hatalmas megtiszteltetésben részesült dr. Szájer Péter, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Úszás és Vízi Sportok Tanszékének egyetemi adjunktusa: beválasztották a Nemzetközi Úszó Szövetség, vagyis a FINA technikai bizottságába!

A jövőben dr. Szabó Tünde helyett dr. Schmidt Ádám, a Testnevelési Egyetemért Alapítvány kuratóriumi tagja irányítja az Emberi Erőforrások Minisztériumából a Honvédelmi Minisztériumhoz került sportot felügyelő államtitkárságot – írja az nso.hu. 

Több fontos témát vitatott meg a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Szenátusa legutóbbi ülésén, amelyet a szokásokhoz híven a Róma teremben tartottak.

Mint arról korábban már beszámoltunk, nemrégiben négy intézet élére új igazgatót választott a Testnevelési Egyetem Szenátusa. A Sportági Intézet intézetigazgatói posztjára egy jelentkezés érkezett, Dr. Ökrös Csabának, a Sportjáték Tanszék vezetőjének pályázata kapott ellenszavazat nélküli támogatást. Ezúttal a Kemény Ferenc-díjas oktatóval beszélgettünk.

Mint arról korábban már beszámoltunk, nemrégiben négy intézet élére új igazgatót választott a Testnevelési Egyetem Szenátusa. A Gazdaság és Társadalomtudományi Intézet intézetigazgatói posztjára egyetlen pályázat érkezett, amelyet Prof. Dr. Géczi Gábor, a Sportmenedzsment Tanszék vezetője nyújtott be, és a Szenátus egyhangúlag támogatta kinevezését.

Nagy lelkesedéssel vág bele a munkába a Sport- és Egészségtudományi Intézet új igazgatója, a Kerezsi Endre-díjas Bartusné Dr. habil. Szmodis Márta, aki a hatékony csapatmunkában hisz.

2026. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Minden jog fenntartva!