Az Egyetem hálózatához tartozó számítógépekről és távoli hozzáféréssel (VPN-nel) elérhető, előfizetett, szakirodalom gyűjtéshez használható adatbázisok:
- EBSCOhost – Az EBSCO a világ egyik legnépszerűbb és legnagyobb használatú adatbázisa.
- SPORTDiscus – Sporttal kapcsolatos angol, francia, spanyol, olasz szakirodalom. Nagyon sok cikk teljes szöveggel is elérhető (Kattintson az EBSCOhost Research Databases menüpontra, majd a listából válassza ki a kívánt adatbázisokat!)
- EISZ – Az Elektronikus Információszolgáltatás nemzeti program keretében előfizetett adatbázisok, adattárak
- Academic Search Complete – Multidiszciplináris tudományos adatbázis. Számos tudományterületről találhatóak benne folyóiratcikkek, egy részük teljes szöveggel (Kattintson az EBSCOhost Research Databases menüpontra, majd a listából válassza ki a kívánt adatbázisokat!)
- Akadémiai folyóiratgyűjtemény – Az Akadémiai Kiadó által megjelentetett tudományos folyóiratok cikkei
- MeRSZ – Itt az Akadémiai Kiadó több mint kétszáz e-könyve érhető el teljes szöveggel. A gyűjtemény elsősorban bölcsészet-, gazdaság- és természettudományi kiadványokat tartalmaz, kisebb mértékben más tudományterületekhez tartozó művek is előfordulnak benne
- Osiris Kiadó – 20 tudományterületről közel 1300 kötetet tartalmazó adatbázis
- ProQuest Central – A teljes szövegű multidiszciplináris adatbázisban több ezer szakfolyóirat mellett napilapok, műhelytanulmányok, doktori értekezések és más dokumentumok is elérhetők az 1970-es évektől mnapjainkig
- ScienceDirect – Az Elsevier kiadó full-text adatbázisa, természet- és társadalomtudományi, műszaki és orvosi folyóiratcikkeket és könyvrészleteket tartalmaz.
- Scopus – Multidiszciplináris bibiliográfiai adatbázis.
- SpringerLink – A Springer kiadó multidiszciplináris full-text adatbázisa
- WOS (Web of Science) – Multidiszciplináris bibliográfiai adatbázis
- JCR (Journal Citation Reports) – Tudományos folyóiratok impaktfaktorát tartalmazó adatbázis
- Arcanum Digitális Tudománytár – A folyamatosan bővülő tartalmú adatbázisban digitalizált magyar tudományos- és szakfolyóiratok, heti- és napilapok, valamint lexikonok és tematikus könyvgyűjtemények sokasága áll rendelkezésre
- Új Jogtár – Jogi információs adatbázis
Szabadon, bárhonnan elérhető adatbázisok
- Compass – Térképes formában tájékoztat a nyilvános könyvtárakban elektronikus formában elérhető tudományos adatbázisokról.
- DART-Europe – Több európai ország PhD-értekezéseinek közös keresője.
- De Gruyter Open (korábban Versita) – A nyílt hozzáférésű tudományos folyóiratok egyik legnagyobb kiadójának adatbázisa. Különböző tudományágak – köztük a sport és testnevelés is – cikkeinek teljes szövege érhető itt el.
- Digitális Irodalmi Akadémia – A legújabb kori és kortárs magyar irodalom kiemelkedő alkotásait teszi közzé digitális formában.
- DOAB – A Directory of Open Access Books a nyílt hozzáférésű könyvek adatbázisa.
- EHM (EPA + Humanus + MATARKA) – Az EPA, a Humanus és a MATARKA közös kereső felülete.
- Elektronikus Periodika Archívum és Adatbázis (EPA) – Magyar vonatkozású elektronikus időszaki kiadványok nyilvántartása és archívuma.
- Humanus – Humántudományok magyar vonatkozású cikkeinek és tanulmányainak bibliográfiai adatbázisa.
- Hungaricana – Közgyűjteményi portál, amely a hazai múzeumok, könyvtárak, levéltárak történeti értékű dokumentumait teszi közzé.
- IC Journal Master List – Az Index Copernicus International 13 ezer folyóirat adatait tartalmazza.
- IC Search Articles – Az előbbi adatbázis folyóiratainak cikkei kereshetők itt.
- INSEP – Francia sportszakirodalmi adattár. (A „Catalogue INSEP” menüpont alatt a francia sportszakirodalomban, a „Ressources en ligne” menüpontnál pedig az
internetes folyóirat-gyűjteményben böngészhet.)
- JournalSeek – A világ egyik legnagyobb folyóirat-adatbázisa, jelenleg több mint 100 ezer folyóirat adatait tartalmazza.
- Jurisprudence – A Sport Választottbíróságának döntései érhetők el a honlapról. A legfrissebbek kiemelten láthatók, a korábbiak különféle szempontok szerint kereshetők az adatbázisban.
- KSH – Központi Statisztikai Hivatal. Különféle statisztikai adatok találhatók az “Adatok” menüpontban.
- LA84 Foundation digitális gyűjteménye – Hivatalos olimpiai jelentések, már megszűnt sportlapok találhatók itt.
- Magyar Diáksport Szövetség testnevelési tárgyú, ingyenesen letölthető kiadványai. Az összes TESIM kiadvány elérhető honlapjukon.
- Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK) – A hazánkban gyakorlatilag elsőként létrehozott digitális könyvtár, amely magyar nyelvű (vagy vonatkozású), tudományos, oktatási vagy kulturális célokra szolgáló dokumentumokat tartalmaz.
- Master Journal List – Segítségével ellenőrizhető, hogy a Web of Science-ben feldolgozott egyes folyóiratok szerepelnek-e az Arts & Humanities Citation Indexben, a Science Citation Index Expandedben, a Social Sciences Citation Indexben vagy az Emerging Sources Citation Indexben.
- MATARKA – Magyar folyóiratok tartalomjegyzékeinek adatbázisa.
- MTMT – Magyar Tudományos Művek Tára, a hazai tudományos kutatás eredményeinek hiteles nyilvántartását és bemutatását szolgáló adatbázis.
- OpenDOAR – Tudományos repozitóriumok adatbázisa.
- Az Országgyűlési Könyvtár adatbázisai
- Sajtóadatbázis – Hazai napi- és hetilapok politikai, gazdasági és közéleti témájú cikkeinek bibliográfiai és tartalmi leírása, valamint a külföldi sajtó magyar vonatkozású elemző cikkeinek feldolgozása.
- Országgyűlési dokumentumok 1861-1990
- Repozitóriumi közös kereső – Hazai repozitóriumok tartalmát teszi hozzáférhetővé.
- PubMed – Az élettani, orvosi szakirodalom bibliográfiai adatbázisa.
- SPONET – Sporttudományi írásokat tartalmazó, havonta mintegy 250 új dokumentummal bővülő adatbázis.
- SportPilot – A Deutsche Sporthochschule Köln keresőjével 16 sporttal kapcsolatos német nyelvű repozitóriumban lehet kutatni.
- Sports reference / Olympic sports – Az olimpiák, olimpikonok adatai kereshetők le a honlapon.
- SURF – Német sportszakirodalmi adatbázisok közös keresőfelülete, egyszerre három adatbázisban keres: SPOLIT (publikációk), SPOFOR (projektek), SPOMEDIA (audiovizuális dokumentumok).
- SzocioWeb – A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár szociológiai témájú bibliográfiai adatbázisa.
- ZDB – A Zeitschriftendatenbank a maga területén a világ legnagyobb adatbázisa, amelyben 1,7 millió nyomtatott és online folyóiratról és napilapról szerepelnek információk.
További oldalak