• Marco Rossi is előadást tartott az MLSZ TF-en tartott konferenciáján

    Csütörtökön a TF-en rendezték az MLSZ III. Erőnléti és Sporttudományi Konferenciáját, amelyen a TF oktatója, Schuth Gábor és Marco Rossi szövetségi kapitány az edző és az erőnléti edző együttműködéséről értekezett.

  • Németh Alma: Mindörökké TF-es maradok

    Több mint egy évtizedes, csodálatos korszak zárult le a TF-en három diplomát szerző, a TFSE kosárcsapatának kvázi alapító tagjaként megannyi élményt elraktározó Németh Alma életében.

  • Röplabda: bajnok lett az NB I-ben a TFSE női csapata!

    Ha minden jól alakul, a 2024–2025-ös idényben négy első osztályú csapatunk mellett a TFSE női röplabdázóinak is élvonalbeli meccseken szurkolhatunk a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban.

  • Vége a TF Napoknak

    Egy évvel egyetemünk fennállásának 100. évfordulója előtt a régi, többnapos rendezvénysorozat szellemiségét és hangulatát próbálta felidézni a május 8-án és 9-én megtartott TF Napok.

  • Stratégiai együttműködést kötött a TF és a Magyar Diáksport Szövetség

    Szorosabbra fűzte kapcsolatát az iskolai testnevelés és diáksport területén működő két legfontosabb hazai intézmény, a TF és a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ).

  • Önkéntesek jelentkezését várja az utcai sportok olimpiai fesztiválja

    A gördeszka, a falmászás, a BMX freestyle és a breaking legjobbjai mérik össze tudásukat az olimpiai kvalifikációs sorozat budapesti állomásán, amelyre várják az önkéntesek jelentkezését.

Ülésezett a Szenátus, megválasztották a sporttudományi alapszak felelősét
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. május 17.

A 2023/2024-es tanév utolsó előtti ülését tartotta május 16-án az egyetem legfőbb döntéshozói testülete, a Szenátus, amely több fontos személyi kérdésben döntött.

Marco Rossi is előadást tartott az MLSZ TF-en tartott konferenciáján
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. május 16.

Csütörtökön a TF-en rendezték az MLSZ III. Erőnléti és Sporttudományi Konferenciáját, amelyen a TF oktatója, Schuth Gábor és Marco Rossi szövetségi kapitány az edző és az erőnléti edző együttműködéséről értekezett.

Felhívás a IX. Sporttudományi PhD Szimpóziumra
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. május 16.

A Doktori Iskola szervezésében idén kilencedik alkalommal kerül megrendezésre a Sporttudományi PhD Szimpózium.

Pályázati felhívás Budapest Ösztöndíjprogramra
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. május 16.

Budapest Főváros Önkormányzata a Budapest Ösztöndíjprogram keretében pályázatot hirdet felsőfokú tanulmányokat folytató, nappali tagozatos hallgatók számára.

Pályázati felhívás kollégiumi elhelyezésre a 2024/25-ös tanévre
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. május 16.

A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Kollégiumi Bizottsága a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Tanulmányi- és Vizsgaszabályzata, Térítési- és Juttatási Szabályzata és a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem kollégiumi ellátásának ügyrendje alapján pályázatot hirdet a 2024/25-ös tanévre, kollégiumi elhelyezésre.

Tóth László volt a Család-barát vendége
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. május 15.

A rendszeres testmozgás, a mindennapos testnevelés számos jótékony hatásáról beszélt a Duna Tv kamerái előtt prof. dr. Tóth László, a TF Tanárképző Intézetének főigazgatója.

Németh Alma: Mindörökké TF-es maradok
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. május 15.

Több mint egy évtizedes, csodálatos korszak zárult le a TF-en három diplomát szerző, a TFSE kosárcsapatának kvázi alapító tagjaként megannyi élményt elraktározó Németh Alma életében.

A TFSE nyerte a női kosárlabda MEFOB-ot
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. május 14.

Jócskán a mezőny fölé nőtt a TFSE női csapata a kosárlabda egyetemi és főiskolai bajnokság (MEFOB) négyes döntőjében, ahol lányaink nemcsak az elődöntőt, de a döntőt is magabiztosan nyerték, s lettek MEFOB-bajnokok.

Eseménynaptár


EFOP-3.4.6-VEKOP-17-2017-00002

Széchenyi 2020 infoblokk

A felhívás megnevezése: EFOP-3.4.6-VEKOP-17 Intézményi irányítás fejlesztése a felsőoktatásban

Kedvezményezett neve: Testnevelési Egyetem (konzorciumi partner)

A projekt címe: Intézményirányítást támogató rendszerek fejlesztése a felsőoktatásban

Azonosító: EFOP-3.4.6-VEKOP-17-2017-00002

Támogatás összege: 3.983.494.662 Ft (ebből a Testnevelési Egyetem támogatása 14.760.522 Ft)

Támogatás intenzitása: 100 %

Futamidő: A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg 2017. szeptember 1. és 2019. június 30. között

A konzorcium tagjai:

  • Eötvös Loránd Tudományegyetem (Konzorcium vezető)
  • NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.
  • Állatorvostudományi Egyetem
  • Budapesti Corvinus Egyetem
  • Budapesti Gazdasági Egyetem
  • Dunaújvárosi Egyetem
  • Eszterházy Károly Egyetem
  • Kaposvári Egyetem
  • Miskolci Egyetem
  • Óbudai Egyetem
  • Neumann János Egyetem
  • Pannon Egyetem
  • Soproni Egyetem
  • Széchenyi István Egyetem
  • Szent István Egyetem
  • Testnevelési Egyetem

A projekt célja:  Egységes, egymással integrált intézményirányítási, gazdálkodási, teljesítménymérési, kontrolling, HR és tanulmányi adminisztrációs folyamatok és ezeket támogató informatikai rendszerek bevezetése, finanszírozási rendszer megvalósításához és működtetéséhez szükséges egységes szervezeti, folyamatirányítási és informatikai feltételek megteremtése

A projekt átfogó céljai a projekt hatókörébe tartozó állami felsőoktatási intézményeknél:

  • Az Európai Unió felsőoktatás korszerűsítését célzó ütemtervével, a Fokozatváltás a felsőoktatásban stratégiával, valamint a további hazai stratégiákkal és jogszabályokkal összhangban egységes, egymással integrált intézményirányításai, gazdálkodási, teljesítménymérési, kontrolling, HR és tanulmányi adminisztrációs folyamatok és ezeket támogató informatikai rendszerek bevezetésével a konzorciumi tag intézmények irányítása hatékonyságának, valamint képzés és kutatásszervezési képességeinek javítása.
  • A vonatkozó jogszabályi előírások mentén a teljesítmény szerint differenciált állami felsőoktatási finanszírozási rendszer megvalósításához és működtetéséhez szükséges egységes szervezeti, folyamatirányítási és informatikai feltételek megteremtése
  • Az intézmények hallgatók számára releváns működési és irányítási folyamatainak, az intézményirányítási rendszerek hallgatói funkciói használatának, valamint az ehhez szükséges digitális írástudási készségeknek és ismereteknek az elsajátítását támogató hallgatói képzési és mentori program megtervezése és végrehajtása a felsőoktatási hallgatói sikeresség intézményi előmozdítása, valamint a hallgatók felsőoktatásban való bennmaradásának támogatása érdekében.
  • A kutatási programok előkészítéséhez, lebonyolításához, kutatási bevételek, kiadások és kutatási eredmények nyilvántartásához kapcsolódó folyamatok, valamint a bevezetni kívánt egységes intézményirányítási rendszerek ezeket támogató funkciói használatának elsajátítását biztosító kutatói továbbképzési program megtervezése és végrehajtása a K+F+I szakemberek K+F+I projektek sikeres lebonyolítására történő felkészítése és ezen keresztül a kutatók megtartása, illetve utánpótlásuk biztosítása érdekében.

Várható eredmények: A konzorciumi tag felsőoktatási intézmények egységes, egymással integrált, korszerű és a megfogalmazott célokat, részcélokat szolgáló gazdálkodási, kontrolling, humán erőforrás menedzsment és tanulmányi adminisztrációs folyamatokat működtetnek, egységes, és a megfogalmazott célokat, részcélokat szolgáló gazdálkodási, kontrolling, humán erőforrás menedzsment, tanulmányi adminisztrációs és üzemeltetési szabályzatok szerint működnek és egységes, a megfogalmazott célok, részcélok teljesítését szolgáló, egységes alapokon és megoldásokon nyugvó, integrált intézményirányítási szakrendszereket használnak az egységes folyamataik támogatására.
A konzorciumi tag felsőoktatási intézmények az intézményirányítási szakrendszerek hallgatói funkciói használatának, valamint az ehhez szükséges digitális írástudási készségeknek és ismereteknek az elsajátítását támogató hallgatói képzési és mentori programot működtetnek a hallgatói IKT kompetenciák fejlesztése érdekében.
A konzorciumvezető ELTE a kutatási programok előkészítéséhez, lebonyolításához, kutatási bevételek, kiadások és kutatási eredmények nyilvántartásához kapcsolódó folyamatok, valamint a bevezetni kívánt egységes intézményirányítási szakrendszerek ezeket támogató funkciói használatának elsajátítását biztosító kutatói továbbképzési programot indít és működtet.

A projekt valószínűsíthető hatásai:

  • A felsőoktatási intézményeken belüli irányítás és finanszírozás javulása
  • Fenntartói irányítás és finanszírozás javulása
  • Intézmények működésének, gazdálkodásának stabilizálódása
  • Munkaerő-piaci követelményekhez jobban igazodni képes felsőoktatási rendszer
  • Profiltisztítás és specializáció
  • Mukaerő-piaci kompetenciák szintjének emelkedése a felsőoktatási hallgatók körében
  • Felsőfokúnak megfelelő szintű oktatásban való részvétel növekedése
  • Piaci forrásbevonó képesség javulása
  • Stabil és fenntartható kutatói bázis kiépítése
  • A kutatást, a technológiai fejlődést és az innovációt ösztönző környezet
  • Legjobb oktatók és kutatók vonzása, illetve megtartása

 

Projektek

2024. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Minden jog fenntartva!