Prof. dr. Tóth Miklós, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF) Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék nemrég leköszönt vezetője csaknem húsz év után átadta a stafétabotot a következő generációnak. A vele készült podcastban elmondja, így több ideje marad arra, amire eddig kevesebb jutott: tanítványaira, kutatásra, a szakmára.
Májusban töltötte be 65. életévét prof. dr. Tóth Miklós, aki ezzel egy időben lezár egy fontos korszakot is: csaknem húsz év után távozik a TF Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék éléről. Kötődése az intézményhez egészen hatéves koráig nyúlik vissza, ugyanis a TF-en kezdett úszni tanulni Tóth Ákos tanár úrtól. 2007 és 2026 között állt a tanszék élén, vezetésével a TF meghatározó szerepet játszott a magyar élsport támogatásában. A londoni olimpia nyolc magyar aranyérmese közül hét sportoló felkészülését segítette a tanszék.
Vezetői munkájában nagy hatással volt rá elődje, Frenkl Róbert és Pavlik Gábor professzor öröksége. Bár a tanszékvezetői feladatokat átadja, az egyetemen továbbra is aktív marad: több ideje jut majd tanítványaira, a szakmai munkára és kutatásra.
Úgy látja, a magyar sport ma is jelentős mértékben támaszkodik a TF-en felhalmozott tudásra. A sportorvoslás előtt komoly fejlődési lehetőségek állnak: a teljesítményfokozás mellett egyre fontosabb szerepet kap az élsportolók egészségének megőrzése is. Meglátása szerint ahhoz, hogy a TF hosszú távon versenyképes maradjon a sportorvoslás terén, mindenképpen szükség lesz műszer- és eszközparkjának fejlesztésére, megújítására.
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2026
-
2025
-
2024
-
2023
-
2022
-
2021
-
2020
-
2019
-
2018
-
2017
-
2016
-
2015
-
2014
-
2013
-
2012
-
2011
-
2010
-
2009
-
2008
-
2007
-
2006
-
2005
-
2004
-
2003
-
2002
-
2001