Kitűnően sikerült a szeptember 10. és 23. között Budapesten sorra kerülő 45. sakkolimpia önkénteseinek képzése, amelyet múlt szombaton tartottak a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen.
Szeptember 10. és 23. között Budapest, egész pontosan a BOK Sportcsarnok ad otthont a világ ötödik legnagyobb sporteseményének, az immáron 45. alkalommal sorra kerülő sakkolimpiának. A versenyre fővárosunk több ezer résztvevőt vár a világ minden tájáról.
Természetesen ez a hatalmas sportesemény sem valósulhat meg önkéntesek segítsége nélkül. A 45. sakkolimpia önkéntesprogramjának lebonyolítását a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF) Önkéntes és Fenntarthatósági Irodája végzi dr. Perényi Szilvia önkéntesprogram-vezető, a Sportmenedzsment Tanszék docense irányításával.
Mint megtudtuk, a sakkolimpián csaknem 450 önkéntes segédkezik majd mintegy 20 funkcionális területen. Az önkéntesek között találhatunk olyanokat is, akik már rendelkeznek korábbi sporteseményen szerzett tapasztalattal, de számos új, a sakk világából érkező hazai és külföldi önkéntes is tagja a csapatnak.
Az önkéntesek felkészítésének első fontos dátuma és helyszíne augusztus 31-e, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF) volt.
„A múlt szombati képzésen több mint háromszáz önkéntes vett részt – tájékoztatott dr. Perényi Szilvia. – Nemcsak magyarok, hanem külföldiek is, többek között Brazíliából, Nagy-Britanniából, Egyesült Államokból, Kínából, Marokkóból, Németországból, Nigériából, Szlovákiából, Törökországból, Vietnámból és Üzbegisztánból. Nekik szinkrontolmács segített elsajátítani a tananyagot. A magyar és az angol nyelvű képzést is streameltük, utóbbi nagy sikert aratott a külföldi önkéntesek körében a világ minden tájáról. Akik nem tudtak jelen lenni, tanagyagmegosztó-felületen keresztül férhetnek hozzá a képzés anyagához.”
Az eseményen prof. dr. Sterbenz Tamás, a TF rektora mondott köszöntőbeszédet, és jelen volt többek között dr. Polyánszky Zoltán, a Magyar Sakk Szövetség elnöke és Major Balázs, a sakkolimpia és az NRÜ projektvezetője is. Nyitóbeszédében az egyetem rektora hangsúlyozta, a sakk mind játék, tudomány és művészet, de leginkább sport, továbbá, hogy a TF-en a szellemi sportok óriási lehetőséget rejtenek magukban a kutatásban és a képzésben egyaránt.
Az Önkéntes és Fenntarthatósági Iroda bemutatta azt a tizenhat koordinátort, aki a sakkolimpia lebonyolításában segít majd irányítani az önkéntesek munkáját. Az is kiderült, hogy az iroda részéről a sakkolimpia önkénteseinek rendezvénykoordinátora, volt hallgatónk, a TFSE sakkozója, Lajtos Levente lesz.
A képzést az önkéntesek sakkversenye zárta, amelyen kilencvenen indultak rangsorolt és amatőr kategóriában. A győzteseknek külön ajándékot ajánlott fel a Magyar Sakk Szövetség és a Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség. Ezenkívül a TF is felajánlott egy-egy különdíjat a két legjobb női játékosnak.
A TF Önkéntes és Fenntarthatósági Irodája már a sakkolimpia előkészítő programjaira is küldött önkénteseket, akik a hétvégén tesztelték az olimpián használatos sakktáblákat és más berendezéseket, szerdától pedig az esemény helyszínén, a BOK Sportcsarnokban lesz jelen harminc segítő. Az önkéntesközpont csütörtökön nyílik meg, szeptember 8-án, vasárnap pedig a helyszínen, a helyszínbejárás során vehetik át formaruhájukat az önkéntesek.
„Más sportrendezvényekhez képest azért lesz különleges és érdekes a sakkolimpia, mert ez egy csendesen zajló esemény, azaz a verseny közben sehogy sem lehet zavarni a sakkozókat, ami kihívást jelent az önkénteseknek” – árulta el zárásként dr. Perényi Szilvia.
Fotó: Nemes Attila
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2024.
-
2023.
-
2022.
-
2021.
-
2020.
-
2019.
-
2018.
-
2017.
-
2016.
-
2015.
-
2014.
-
2013.
-
2012.
-
2011.
-
2010.
-
2009.
-
2008.
-
2007.
-
2006.
-
2005.
-
2004.
-
2003.
-
2002.
-
2001.