Egyetemi sportklubok a legjobbak között!
2021. április 22.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Több egyetemi vagy egyetemi kötődésű csapat is szerepel a különböző magyar élvonalbeli bajnokságokban, méghozzá komoly sikerrel. A DEAC férfi hokisai megnyerték a Magyar Kupát, a MAFC-BME férfi röplabdázói harmadikok lettek az Extraligában, a Dunaújvárosi Egyetem női vízilabdacsapata pedig a bajnoki címért küzd.

Jégkorong

Magyar Kupát nyert a DEAC

A DEAC férfi jégkorongcsapata áprilisban – fennállása során először – megnyerte a Magyar Kupát. A David Musial edzette, a válogatott kapus Hetényi Zoltánt is soraiban tudó debreceniek hosszabbítást követően nem akárkit, az osztrák ligában remeklő Hydro Fehérvár AV19-et fektették két vállra a kupa négyes döntőjében. A vereség annyira megviselte a fehérváriakat, hogy a döntő elvesztését követően menesztették vezetőedzőjüket, a finn Antti Karhulát. A fiúk az értékes trófea mellé begyűjtöttek egy harmadik helyet is, mégpedig az Erste Ligában, azaz a magyar bázisú, de román csapatokat is felvonultató első osztályú jégkorongbajnokságban, amelynek elődöntőjében összesítésben 4–2-re alulmaradtak a román Brassóval szemben az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcában.

• DEAC–CORONA BRASOV 5–7
  • CORONA BRASOV–DEAC 1–0 (hosszabbítás után)
  • DEAC–CORONA BRASOV 2–5
  • ÖSSZESÍTÉSBEN: CORONA BRASOV–DEAC 4–2

Mielőtt továbbmennénk: A Debreceni Egyetem kancellárja, Prof. Dr. Bács Zoltán a Trend FM-en nyilatkozott Mezei Dánielnek az egyre sikeresebb DEAC-ról, amely sok fronton bizonyította idén, hogy jól döntött az egyetem vezetése, amikor úgy döntött, hogy a sport kiemelt fontosságú az egyetem és a hallgatók számára. Bács Zoltán így összegezte az elmúlt 15 év munkáját.

Kosárlabda

Lépéshátrányban a DEAC a legjobb nyolc között

A férfi kosárlabda NB I-ben szereplő DEAC férfi kosarasai az ötszörös magyar bajnok és négyszeres magyar kupagyőztes Alba Fehérvárral csapnak össze a rájátszásban, amelynek tétje, hogy mely csapatok végeznek az 1-8. helyen. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban a debreceniek elvesztették első két meccsüket, de még semmi sincs veszve, javításra április 23-án, szerdán lesz lehetőségük.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS AZ 1-8. HELYÉRT

• DEAC–Alba Fehérvár 81–96
  • Alba Fehérvár–DEAC 114–105

A párharc alakulását itt követhetitek figyelemmel.

Játéknapok: április 23., 26., 28.

A pécsieké a 7. hely

A magyar női kosárlabda NB I rájátszásában két nagy múltú egyetemi alakulat, a fővárosi TFSE-MTK és a PEAC-Pécs csapott össze a 7. helyért. A Testnevelési Egyetem csapata tavaly az NB I újoncaként – óriási meglepetésre – hatodik lett a koronavírus-járvány miatt korábban befejeződött első osztályú bajnokságban. A fővárosiak idén is a legjobb hat közé szerettek volna kerülni, ám ez most nem sikerült nekik.

A 7. helyért folytatott küzdelemben, az egyik csapat két győztes meccséig tartó párharc első összecsapásán a pécsiek szoros mérkőzésen múlták felül a Magyar Bianka vezette fővárosiakat, és a második összecsapáson is a baranyaiak bizonyultak jobbnak, így ők szerezték meg a 7. helyet.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS A 7.HELYÉRT

• PEAC-Pécs–TFSE-MTK 65–63
  • TFSE-MTK–PEAC-Pécs 62–80
  • ÖSSZESÍTÉSBEN: PEAC-Pécs–TFSE-MTK 2–0

Röplabda

Egyetemen tanít a bajnok Pénzügyőr edzője

Története során először végzett az élen a férfi röplabda Extraligában az LV Sport Pénzügyőr SE csapata, amely az első helyért vívott küzdelemben – három győztes meccs kellett az aranyéremhez – felülmúlta a 18-szoros magyar bajnok Fino Kaposvárt. A fővárosiakat a Testnevelési Egyetem Sportjáték Tanszékén tanító mesteredző, Jókay Zoltán vezette a bajnoki címre.

Bronzérmes a MAFC-BME

A férfi röplabda Extraligában szereplő MAFC-BME nyerte a bronzcsatát a Vegyész RC Kazincbarcikával szemben, miután az egyik fél harmadik győztes meccséig tartó párharc sorsdöntő, ötödik összecsapásán legyőzte ellenfelét, így 3–2-es összesítéssel harmadik lett.

Épphogy lemaradt az Extraligáról a TFSE

Nagyon kevés kellett ahhoz, hogy története során először feljusson a női röplabda Extraligába, azaz a legmagasabb osztályba a Testnevelési Egyetem csapata, a TFSE. A Magyar Röplabdaszövetség a TFSE, a Gödöllő és a MÁV Előre részvételével három tornát, azaz összese kilenc mérkőzést rendezett, hogy eldöntse, a három gárda közül melyik jusson fel az Extraligába. A harmadik torna második, mindent eldöntő mérkőzésén a Gödöllő 3:1-re legyőzte a TFSE együttesét, és ezzel eldőlt, hogy a Gödöllő szerezte meg az indulás jogát az Extraligában a 2021–2022-es szezonban.

Vízilabda

Dunaújvárosi Egyetem: harcban az aranyért

A több válogatott játékost – Garda Krisztát, Gurisatti Grétát, Ziegler Dianát, Szilágyi Dorottyát – felvonultató Dunaújvárosi Egyetem női vízilabdacsapata az UVSE-vel csap össze a női vízilabda OB I döntőjében. A nyolcszoros magyar bajnok és egyszeres LEN-kupa-, illetve Szuperkupa-győztes dunaújvárosi lányok az egyik fél második győzelméig tartó párharcban, az első összecsapáson szoros vereséget szenvedtek, néhány nappal később azonban ötmétersekkel legyőzték az UVSE-t, így kiegyenlítették a párharcot. A bajnoki cím sorsát eldöntő mérkőzésre április 24-én, szombaton kerül sor. A mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.