Orbán Viktor miniszterelnök az Innovációs és Technológiai Minisztérium által támogatott koronavírus-kutatócsoportok munkájáról tájékozódott. Az egyeztetésen részt vett, Dr. Lacza Zsombor ortopéd-traumatológus szakorvos, az MTA doktora, a Testnevelési Egyetem tudományos rektorhelyettese is.
A megbeszélésen a munkacsoportok vezetői ismertették kutatásaik eddigi eredményeit, valamint tájékoztatást adtak a közeljövőben várható lépésekről, eredményekről.
Orbán Viktor miniszterelnök és Dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter (Forrás: Orbán Viktor Facebook oldal)
Orbán Viktor elmondta: a járvány hosszú lesz, a java most következik. Vakcina nincs, sokáig nem is lesz. Aláhúzta: "szükségünk van minden lehetséges gyógyszerre, ami enyhíti a betegség tüneteit."
Magyarországon több gyógyszer tesztelése is zajlik, és vannak olyanok, melyeket gyártani is tudunk - tette hozzá a miniszterelnök.
Az egyeztetésen Dr. Lacza Zsombor mellett részt vett: Prof Dr. Jakab Ferenc, a Pécsi Tudományegyetem professzora, a virológiai kutatócsoport vezetője; Dr. Kacskovics Imre, az ELTE Természettudományi Karának dékánja; Dr. Röst Gergely matematikus, a Szegedi Tudományegyetem docense; Prof. Dr. Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora; Prof. Dr. Józsa János, a BME rektora; Dr. Závodszky Péter biofizikus, az MTA és a Professzorok Batthyányi Köre tagja; Dr. Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. elnöke és Prof. Dr. Keserű György, gyógyszerkutató-vegyész.
Dr. Lacza Zsombor a TE tudományos rektorhelyettese
A Testnevelési Egyetem rektorhelyettesét telefonon értük utol és elsőként arról kérdeztük, hogy mennyiben publikus az a kutatás, fejlesztés, amely az ő irányításával zajlik?
Egyelőre csupán a tény a publikus, hogy valamin dolgozunk. Egy szérumterápiás magyar tulajdonú cég, az ORTHOSERA KFT., amelynek vezetője vagyok. A cég több mindennel foglalkozik, és most felkérés alapján megvizsgáljuk a lehetőségét annak, hogy egy alapvetően más terápiás célra kifejlesztett módszerünk sikeres lehet-e a koronavírus ellen. Az eredményben hiszek, ezért jelenleg nem kívánok ebben a felfokozott hangulatban ígérgetni. Úgy látom, jövő héten már lesz olyan eredményünk, amit tudok kommunikálni. Azonban ehhez az engedélyezési eljárások felgyorsítására is szükségünk van, amire most – sajnos – úgy gondolom, van lehetőség.
Ennél a szernél az alapterápiás fejlesztés mire vonatkozott?
Elsősorban sportsérülések és ízületi kopás kezelésére. Az ehhez szükséges sportdiagnosztikai hátteret a Testnevelési Egyetemmel együtt fejlesztjük.
Emellett a mindannyiunk számára fontos munka mellett az egyetemen mennyit tudsz dolgozni?
Most minden energiámat ez a munka köti le. Úgy gondolom, csak úgy lehetünk sikeresek, ha most teljes erővel ezzel foglalkozunk. Nem egyedül vagyok, több kolléga is dolgozik velem a Testnevelési Egyetem kutatólaboratóriumából is. Remélem, hamarosan több és pontosabb információval szolgálhatok.
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2024.
-
2023.
-
2022.
-
2021.
-
2020.
-
2019.
-
2018.
-
2017.
-
2016.
-
2015.
-
2014.
-
2013.
-
2012.
-
2011.
-
2010.
-
2009.
-
2008.
-
2007.
-
2006.
-
2005.
-
2004.
-
2003.
-
2002.
-
2001.